Holtrábcáért egyesület: IV. Rábca Menti Kulturális Örökségünk Fesztivál

Szeretettel köszöntelek a Holt-Rábcáért Egyesület közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Ez történt a IV. Rábca Menti Kulturális Örökségünk Fesztiválján, amelynek időpontja 2010. szeptember 18-a egy esős szombati nap.
Reggel 6 órakor eső ellenére nagyon sok horgász megjelent, a Dobsa téren megrendezett horgászversenyen.
9 órakor megtörtént a Fesztivál, és a Főzőverseny megnyitója, után az egybegyűltek pálinkákat kóstolhattak, a helyi méhész, Szémann Tamás felajánlásával.

A Főzőversenyen a helyi egyesületeken kívül két intézmény képviselői vettek részt, és versengtek. Nagyon finom ételek készültek el, köztük egy nagyon különleges, kapros túrós csusza harcsapaprikással, amelyet a zsűri külön díjjal jutalmazott meg. A háromtagú zsűri nagy lelkesedéssel kóstolgatta a finomabbnál finomabb ételeket, melyek között volt babgulyás, marhapörkölt.

A helyezettek sorrendje pedig így alakult:

1. helyezett: Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség
  2. helyezett: Abdai Polgárőr Egyesület
  3. helyezett: Holt-Rábcáért Egyesület

A gyermek ügyességi lovasversenynek nagy sikere volt. 110 start volt és két kategóriába indultak. Az eredmények a következők lettek:
  1. helyezett: Oláh Dóra; lova: Muki
  2. helyezett: Erdős Jázmin; lova: Roni
  3. helyezett: Hegyi Panna; lova: Hella

A horgászverseny eredményt felkonferálta, Rixerné Szokondi Kornélia az okleveleket és a nyereménytárgyakat átadta a Holt-Rábcáért Egyesület elnöke, Horváth Péter.

Felnőtt kategóriába:
  1. helyezett: Nádasi János
  2. helyezett: Szombathelyi Zoltán
  3. helyezett: Angyal János

Ifjúsági kategóriába:
  1. helyezett: Tanos Áron

Nagy sikert aratott a kicsik és a fiatalok körébe az arcfestés, hennafestés, játszóház, rodeó bika, légvár, és a felnőttek körébe a jurtasátor megtekintése. Az egész napos kis vonatozás minden korosztály számára jó program volt.

Az abdai Zrínyi Ilona Általános Iskola néptánc csoportja is egy színvonalas előadásban részesítette a fesztiválon résztvevőket.
Az egyesület nevével fellépő énekkar is hatalmas tapsot kapott a népszerű dalok elénekléséért.

A Szentgáli néptánc csoport bemutatója után a vezetőjük bemutatta és mesélt róla, hogy milyen népviseleti ruhákba táncolnak.
A Dunaszegi Színjátszókör előadásában a Made in Hungaria című musical hatalmas sikert aratott, annyira hogy a nézők a színészeszekkel együtt énekeltek.

A Hastánc bemutató felettébb látványos volt, melyben először egy fátyoltáncot láthatott a közönség, ezután dobszólóra mutatták be a táncukat.
A Dimenzio Senior Hobby Klub és társastánc előadásában láthattunk például tangót amely nagyon színvonalas és érdekes bemutató volt.
Az élő zene hallatán a falu közössége összegyűlt és hajnalig mulathatott, jól érezhette magát.

Ezúton szeretnénk nagy köszönetet mondani mindazoknak, akik a rendezvényen részt vettek és nem utolsó sorban a támogatóinknak, - Szémann Tamás, Harnyas Pékség Abda, Abda CBA Delikát, Borsodi Péter, Tropikál- Éden Zöldség- Gyümölcs, Fliegl-Abda, Varga Zoltán-, akik segítsége nélkül nem tudtuk volna ezt a színvonalas rendezvényt megtartani.

Jövőre is szeretettel várunk mindenkit, hogy közösségünk minél összetartóbb legyen!

HOLT-RÁBCÁÉRT EGYESÜLET

Címkék:

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Ez történt a közösségben:

Szólj hozzá te is!

Network.hu Kft.